Je lepší ucho mít.

S tím či oním sem a tam

4. dubna 2016 v 13:45 | Annika |  (Ne)malé radosti
Uplynul rychle jako sen. Nevím jestli spíš krásný nebo nebo nepříjemný - tento týden se odehrával v obojím duchu. Naštěstí však ale ve výsledku počet pozitivních zážitků předčil negativní.
Nutno však říct, že mi připadalo, jako bych po celý týden žila jen tak na 50% - ač se stalo poměrně mnoho výrazných věcí, ve většině případů ve mně až tak hlubokého nezanechaly...


1. Konečně jsem odeslala všechny formuláře a dokumenty týkající se ročního studia v Japonsku. Bylo mi, jako by mi spadlo těžké břímě z ramen. Teď už jen, aby vše bylo v pořádku a abych se Ósacké univerzitě líbila.

2. Přijít do školy, nenajít tam nikoho a v mailu ani na dveřích třídy nenajít žádné oznámení o zrušení hodiny, je celkem otravné. Rychle jsem však polkla jedovaté sliny a místo školy vyrazila na příjemnou procházku na Letnou, kterou vzápětí po přesunu hromadnou dopravou následovala procházka druhá v okolí bydliště mé lektorky zpěvu. Bydlí ve velmi pěkné a klidné části Prahy, ve které to vůbec neznám. Vydala jsem se tedy na objevnou výpravu - a nutno říct, že ať jsem s umístěním svého domova jakkoli spokojená, své lektorce vskutku závidím.

3. Po středečním posledním předturnajovým tréninku mě, jak tomu tak často bývá, odvezl milého kamarád autem domů. Tyto cesty bývají vždycky příjemné a i tentokrát tomu tak bylo - co mě však nejvíc potěšilo, bylo to, že jsem se toho večera poprvé projela tunelem Blanka. Ne že by vnitřek tunelu spojeného s kvantem skandálů a debat byl nějak extra vizuálně uchvacující, pořád to ale byl, pokud se nepletu, nejdelší tunel pro auta, kterým jsem kdy jela.

4. Času mám teď nedostatek a mí přátelé rovněž, proto mě velmi potěšilo, že se nám s K., se kterou jsem strávila osm let v jedné lavici, podařilo najít volno na posezení v cukrárně a podvečerní procházku plnou nejrůznějších hovorů. Nebýt tohoto setkání, tento týden a březen celkově by byl o dost šedivější.

5. V sobotu vypuklo dlouho očekávané a v minulém článku avizované Ježkohraní!
Pravidla se nakonec trochu změnila a místo v týmech jsme hráli každý sám za sebe. Toho dne bylo nádherné slunečné počasí, skoro se nám až chtělo vynést hry ven před klubovnu. Po celkem slušně zahraných dvou partiích 7 divů, jednoho Eufratu a jednoho Tzolkina jsem skončila na příjemném čtvrtém místě, zatímco milý mi udělal radost svým umístěním na sdíleném prvním místě (ale vzhledem k tomu, jaký je to dobrý hráč, by mě vlastně překvapilo, kdyby první nebyl :-)

6. Opět mě nadchlo to, jak se jaro zase o kousíček vystupňovalo. Potěšil mě prudký závan sladké květové vůně za večera ve vesnici, kde bydlí milý, a nádherný, sluníčkem protrhaný mlžný opar válející se po polích, když jsme druhý den brzy ráno vyrazili pěšky do sousední obce, abychom odtud odjeli na turnaj. A rozjařilo mě i nádherné počasí v Jihlavě, kde panovalo příjemné teplo a v průrvách u zdí a chodníků začaly vyrážet pampelišky...

7. Po návratu z turnaje jsme se vypravili do Novoměstské radnice na koncert ženského vokálního souboru Tiburtina. Byl to velmi vytříbený kulturní zážitek, pěvkyně měly krásné hlasy a středověká duchovní hudba spjatá s Karlem Velikým či Karlem IV. se Novoměstskou radnicí nesla lehce jako lehký jarní vánek. Po koncertě jsme pak vylezli na radniční věž, odkud se nám naskytl neobvyklý pohled na teplou jarní pražskou noc. Při pohledu na rozlehlé Karlovo náměstí jsem si vzpomněla na svůj univerzitní sbor - a začala jsem se velmi těšit na víkendové soustředění. Jsem si jistá, že mi krásně zpříjemní týden následující.

※ ※ ※

A co ty, čtenáři?
Chtěl bys studovat v zahraničí? Nebo již máš takovou zkušenost?
Kdyby sis mohl/měl vybrat, ve které části Prahy bys chtěl žít?
Jak jsi strávil teplé víkendové dny?


Annika
 


Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 4. dubna 2016 v 14:01 | Reagovat

Na Žižkově mají dobré hospody, tak asi v nějaké bych se klidně zabydlel.

Jinak rádi slyšíme, že studium v O. je stále víc na dosah.

2 Anita Barrasa Anita Barrasa | E-mail | Web | 4. dubna 2016 v 19:29 | Reagovat

Páni, studium v Japonsku, to zní krásně, tak věřím, že ti to vyjde. :) Také bych ráda někdy studovala v zahraničí, byla by to nejspíš cenná zkušenost a objevení nových světů, to mě láká... V Praze zase tak často nebývám, takže se docela stydím, jak jsem neznalá a ani mě neláká tam bydlet.

3 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 9. dubna 2016 v 18:14 | Reagovat

Já jsem tento týden byla v Srbsku, kde bylo opravdu hodně teplo, takže o to jsem nouzi neměla. Ale byla to spíš starost než radost, neboť jsem s sebou neměla zrovna letní oblečení. :D
Fakt doufám, že ti to Japonsko vyjde! Budu držet palce. :) No, pokud se mi poštěstí, budu mít zkušenost se zahraničním studiem ještě před maturitou. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama