Je lepší ucho mít.

A první jarní květ si vyšel na výlet

29. března 2016 v 14:35 | Annika |  (Ne)malé radosti
Konečně za oknem vypuklo něco, co se podobá jaru. Sluníčko příjemně šimrá na zimou vysušených tvářích a kuchyň je plná sladkostí zbylých z Velikonoc.
Byly to krásné dva týdny. Příjemné pocity, které se ve mně probouzely, se postupně s každým dnem stupňovaly. Když jsem v neděli v noci ospalá usínala na gauči v obýváku u milého babičky, uvědomila jsem si, jak moc šťastná jsem v posledních dnech byla. I přesto jsem se však nakonec rozhodla sepsat radostí dvanáct a ne čtrnáct. Některé by se daly rozkouskovat do více, nač to však dělat, když mě potěšily jako celek?
O to víc, mám na tebe, čtenáři, na konci článku otázek :-)


1. Hned prvním příjemným bodem předminulého týdne bylo konečné srovnání nejasností ohledně přihlašování do Japonska. Ukázalo se dokonce, že to je o něco málo málo pracné, než to zpočátku působilo.
Držte mi palce, prosím.

2. Vytvořila jsem si nový příjemný rituál. Teď, když se dny prodlužují a večer je více světla, procházím se po cestě ze školy kolem Vltavy. Po čtvrtečním pachtění s japonštinou na hodině tlumočnických cvičení je to nesmírně osvěžující kratochvíle.

3. S tím bezprostředně souvisí i má další radost, kterou je ten prostý fakt, že se konečně otepluje. Konečně přišel čas na můj milovaný červený tenký kabát, klobouček v téže barvě, a co nevidět přijde i sezóna květin do vlasů!
Příchod jara na mě odjakživa nesmírně silně působil. Jakmile začnu ve venkovní atmosféře cítit oteplování a probouzení přírody k životu, jsou mé tradiční mírně turbulentní nálady smeteny jednou velkou vlnou neřízené euforie. Je tady jaro! Je čas pozorovat rašící lístky a poupátka, zpívat si do kroku a snít!

4. Velkým potěšením mi bylo jít se v sobotu podívat na konferenci, kterou náš obor pořádal. Letošním tématem bylo stejně jako na filmovém festivalu Eigasai jídlo. Vyslechla jsem spoustu zajímavých přednášek, které si připravili naši vyučující i odborníci z jiných českých nebo polských univerzit. Velmi plodný den, který mi mimo jiné i přinesl nový úhel pohledu pro psaní mé stále ještě nedopsané seminární práce o plýtvání potravinami.

5. Jsem velká fanynka biatlonu. Nejen českého; samozřejmě, že jsem fandila českým reprezentantům, nejvíce samozřejmě Gábině Soukalové, ale i svým zahraničním oblíbencům, jakými jsou například bratři Tarjei a Johannes Bø, Jakov Fak, Kaisa Mäkäräinen či Dorothea Wierer.
Úspěchy Gabriely mi každopádně dělaly po celou sezónu velikou radost a to, že se jí podařilo udržet prvenství ve světovém poháru až do konce, mě skutečně velmi rozjařilo. Škoda jen, že se kvůli komplikacím nekonaly poslední závody v Chanty Mansijsku...

6. Obrovskou porci smíchu mi minulé pondělí přineslo impro v divadle Troníček. "Longformáři" a několik speciálních hostů tentokrát jako téma večera zvolili improvizované filmové dabingy. Viděli jsme ukázky nejrůznějších žánrů, od talkshow přes rodinné drama až po animovanou pohádku, a improvizátoři se svých rolí pokaždé zhostili s grácií a vtipem. Skutečně radost sledovat a poslouchat!

7. Hraní deskových her je zkrátka příjemná činnost a po dobu, kterou zahrnuje tento článek, jsem se jí mohla oddávat celkem pětkrát. Tentokrát jsme však hlavně trénovali hry, které se budou hrát na jihlavském turnaji trojčlenných týmů Aprílové ježkohraní a jimiž jsou Tzolk'in: Mayský kalendář, 7 divů světa a Eufrat a Tigris.
!!!Čtenářstvo, slyš!!! Pokud se ve tvých řadách najde bytost, která ráda hraje deskovky, zná aspoň trochu ony tři výše vypsané hry, je schopná najít další dva takové lidi a měla by zájem si udělat v sobotu 2. dubna výlet do krásné Jihlavy, nechť se určitě ozve do komentáře k tomuto článku. Registrace je stále ještě otevřená a čím více účastníků bude, tím lépe!

8. Mohutně se peklo.
Začalo to předvíkendovým patláním slaných muffinů, do kterých jsem - aby nebyly bezvýraznou hmotou - zkusila jako experiment nasypat pro oživení trochu kari. Vyšlo to parádně, kari byla skvělá volba.
Následovalo překvapení po návratu domů po víkendu stráveném u milého. V kuchyni na mě na talířích čekaly hromady lentilkových sušenek, které toho dne vyčarovala má sestřička. Byly šíleně sladké - a šíleně dobré!
Třetí pekařskou radost mi přinesl druhý předvíkendový experiment. Už delší dobu jsem plánovala zkusit uvařit japonskou fazolovou pastu anko a nějak ji zapojit do svých pekařských kejklí. Nyní k tomu konečně došlo a vznikly mačča sušenky plněné touto pastou. Ač byly v poslední době téměř všechny mé kulinářské pokusy úspěšné, tenhle považuji za mimořádný. Mačča sušenky a anko jsou totiž skutečně hvězdná kombinace!

9. Zakázala jsem si dívat na anime, dokud nedopíšu seminární práci o plýtvání jídlem. Kupodivu mi však anime od té doby ani nijak zvlášť nechybí. Mám spousty jiných koníčků a stejně na všechny nemám čas.
I tak mi ale udělalo obrovskou radost si po dlouhé době o anime s někým popovídat. Konkrétně se spolužákem M., se kterým jsme se rozněžňovali nad našim oblíbeným Hačimicu to kurobá a získala jsem od něj mnoho zajímavých doporučení.
Svůj zákaz koukání na anime jsem nicméně pár dní poté poprvé porušila, když jsem se poprvé dívala na anime s milým. Konkrétně na Puella magi Madoka magica, můj oblíbený kousek. Bylo příjemné znovu vidět první tři díly a už se těším na další.

10. Dělá mi radost zpívat u mé učitelky zpěvu. Mám za sebou již asi pět hodin, pokaždé se těším na další a cítím, že to celé má smysl.

11. O velkém pátku jsme s milým a jednou jeho velmi sympatickou kamarádkou vyrazili na procházku do Petrkova, rodiště básníka a grafika Bohuslava Reynka. Počasí nám poměrně přálo, cesta byla pěkná a užili jsme si spoustu příjemných rozhovorů a zábavy.12. Poprvé jsem se podívala do Třebíče, o které mi má předrahá kamarádka K. v minulosti tolikrát říkala, jak je malebná.
Skutečně to byl podařený výlet. Obdivovala jsem krásnou baziliku, prošla si židovský hřbitov, zaplavala si v místním ultrastudeném bazénu - a hlavně si samozřejmě prohlédla proslulou židovskou čtvrť. Byl už podvečer, když jsme se pustili do průzkumu jejích zákoutí. Tou dobou již venku nechodili skoro žádní lidé a na město padl klid. Jak jsem se proplétala uličkami, držela milého velkou teplou dlaň a dýchala podvečení jarní vzduch, měla jsem pocit, že se nechávám unášet proudem koncentrovaného štěstí...

※ ※ ※

A co ty, čtenáři?
Když přichází jarní dny, spíš na tebe padne únava, nebo tě to nabije energií?
Sleduješ biatlon?
Která z českých památek UNESCO se ti nejvíce líbí? (Seznam zde)
Nemáš náhodou, či neznáš někoho, kdo by měl zájem zúčastnit se jihlavského herního turnaje?
A kdyby ti někdo nabídnul zelenou sušenku plněnou fazolemi nasladko, bál by ses to ochutnat?


Annika
 


Komentáře

1 ČAPILO ČAPILO | Web | 29. března 2016 v 16:36 | Reagovat

Nemám rád jaro. Všechno se probouzí, lidi jsou nadržený a prcaj jako králici. Jen já sedím dom, protože mě nechce ani nafukovací panna :--(

2 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 29. března 2016 v 16:59 | Reagovat

Tohle velikonoční jaro bylo úplně úžasné. Nepamatuji, že by někdy Velikonoce byly tak vydařené. :) Bohužel mě to tolik nenabilo, neboť jsem ve čtvrtek v Praze chytla nějakou rýmu a celý víkend se ji snažila vyléčit, jak to šlo. Přesto jsem každý den chodila aspoň na dvě hodiny ven, venku bylo pocitově tepleji než doma. :D :)
Já se bojím ochutnat úplně všechno neznámé, takže nevím nevím, jestli bys mě do toho navnadila, nicméně třeba kdyby to dobře vonělo... :D
Biatlon jsem sledovala před pár týdny, ale ne nijak vášnivě. Nicméně psala jsem si o něm jednou i s Mniškou a její zapálení bylo skoro nakažlivé. :D

3 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 29. března 2016 v 17:01 | Reagovat

Jo a ještě ty UNESCO památky. Musím se přiznat, že kromě Prahy (i když ani s tím bych se nechlubila, protože to nebylo pořádně) jsem nic nenavštívila, bohužel. Tedy vlastně v Telči jsem byla! Mám strašně ráda tu jihočeskou architekturu, určitě víš co myslím. :) A ráda bych viděla třeba Olomouc a ten morový sloup. :) :D

4 stuprum stuprum | Web | 30. března 2016 v 13:39 | Reagovat

Nejsnadněji by ze mne vyrazil "och" Sloup Nejsvětější Trojice. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama