Je lepší ucho mít.

První dojmy: podzim 2014; část 2.

19. října 2014 v 16:52 | Annika |  Anime
V posledním článku o anime jsem se zabývala letošní podzimní sezónou a vypsala své dojmy z pěti titulů z deseti. Toto je pokračování, v němž se můžete dočíst spíš méně než více o následujících seriálech:

Akacuki no Jona
Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works
Sanzoku no Musume Ronja
Šigacu wa Kimi no Uso
Širobako


6) AKACUKI NO JONA

Stručný nástin děje: V říši jménem Kóka vládne hodný král Il, který má jedinou dceru Jonu, již miluje a rozmazluje. Princezna Jona bezstarostně vyrůstá po boku svého milovaného bratrance Soo-Wona a kamaráda Haka a jediným problémem, který ji trápí, jsou její nezkrotitelné rudé vlasy - až do dne, kdy z neznámých důvodů Soo-Won zavraždí jejího královského otce a vztáhne zbraň i na ni samotnou...

Dojmy: Vypadá to na reverse harém zasazený do fantasy světa podobného dávnému Japonsku a Číně. První epizoda mě docela zaujala, ale obávám se, že romantická část zápletky je poněkud předvídatelná. Třeba ale budu nakonec překvapená.
A musím vypíchnout hezký soundtrack!


Postavy: Jona je rozmazlená slečinka, která se však jakožto hlavní hrdinka dozajista ještě bude hodně vyvíjet. Třeba na konci bude i sympatická.

Co bude dál: Nemyslím si, že toto anime bude nějak extra poutavá a originální podívaná, jeví se mi to zatím ale jako celkem hezké dílko.

※ ※ ※

7) FATE/STAY NIGHT: UNLIMITED BLADE WORKS

Stručný nástin děje: Že se mi líbil stejnojmený anime film i související anime Fate/Stay Night (na Fate/Zero jsem si zatím ještě nenašla čas), nemohla jsem jinak, než se podívat i na první díl Unlimited Blade Works - seriálovou verzi.
Ve městě Fujuki každých deset let vypuká válka o Svatý Grál, jíž se účastní sedm Masterů ovládajících každý jednoho Servanta, duši nějakého hrdiny z minulosti.
Začátek děje se tvářil zatím stejně jako ve Fate/Stay Night, akorát v hlavní roli nevystupoval Širó, ale Rin.

Dojmy: Možná i právě proto, že v hlavní roli hrají Rin a Archer, se mi zatím tento seriál líbí maličko více než F/SN - Širó mi vždycky lezl na nervy, zatímco Rin mám ráda.
První, nebo spíše nultá speciální epizoda o téměř hodinové délce mi uběhla jako nic. Animace se mi líbí a vše navíc dokresluje příjemný soundtrack. Seijú jsou skvělí a ke všemu se mezi nimi nachází i pár mých oblíbenců, jako je Suwabe Džun'iči (Archer), Sugijama Noriaki (Širó) nebo Kawasumi Ajako (Saber).

Co bude dál: Rozhodně hodlám pokračovat, vypadá to výborně!

※ ※ ※

8) SANZOKU NO MUSUME RONJA

Stručný nástin děje: Toto anime je adaptací dětské knížky švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové - Ronja, dcera loupežníka.

Dojmy: Byla jsem velmi zvědavá, jak bude "japonská Ronja" vypadat. Knížku jsem nečetla, ale částečně ji znám díky jakési rozhlasové dramatizaci.
Úplně nejvíce ze všeho mě zaujala neobvyklá animace vůbec se nepodobající ostatním anime, co jsem do své desítky podzimních seriálů zařadila. Skoro jsem si připadala, jako bych se vůbec nedívala na anime. A nějak se nemohu rozhodnout, jestli mě to při sledování ruší nebo zda se mi to naopak líbí.
Jako celek na mě první díl působil jako dobrá oddechovka. Celý příběh se navíc odehrává v krásném lesním a horském prostředí. Opening je rovněž celkem milá písnička, příjemně diváka uvede do děje.

Postavy: Samotná Ronja se v příběhu zatím objevila jen jako malý novorozeneček (první díl byl věnován jejímu narození), tudíž tu nemohu zatím hodnotit. Vedlejší postavy, tedy šéf loupežnické bandy Mattis, jeho žena Lovis a ostatní loupežníci, působili pohodářsky.

Co bude dál: Jak moc se toto anime podobá své předloze, si netroufám soudit. Až budu mít každopádně za sebou stresující školní den, tohle bude celkem dobrá medicína.

※ ※ ※

9) ŠIGACU WA KIMI NO USO

Stručný nástin děje: Kósei byl v dětství nadaným klavíristou. Když však zemřela jeho matka, která jej motivovala ke hře, velice jej to zasáhlo a nedokázal již dále hrát.
Nyní je mu čtrnáct let a studuje na nižší střední společně s přáteli Cubaki a Rjótou. Jednoho dne mu Cubaki sdělí, že jedna její známá by se ráda seznámila s Rjótou, a jelikož by nerada byla jako páté kolo od vozu, požádá Kóseie, aby šel na sraz s nimi. Kósei s nechutí souhlasí a na smluveném místě se setkává s energickou veselou houslistku Kaori. Do jeho šedého života vpadne jako barevná duha.
A všechny ostatní anotace končí řečnickou otázkou: dovede Kaori znova Kóseie přivést ke hře na piáno?

Dojmy: Vypadá to skvěle. Animace je celkem pěkná a zdá se, že seriál bude plný hudby. A hudební anime já velmi ráda. Z těch o klasické hudbě jsem viděla Nodame Cantabile a La Corda d'Oro. První z nich je přímo boží, druhé podprůměrné. Jsem zvědavá, kam zařadím toto.
Líbí se mi i hlasy, jsou dobře poslouchatelné a k postavám se hodí.

Postavy: Zatím se mi všichni čtyři hrdinové jeví jako sympaťáci. Nepřijdou mi ani nijak extrémně stereotypní a ani nevyčnívají neobvyklostí, jsou to jen školáci - ale příjemní školáci. Jsem v dalších dílech zvědavá na Kaori, vypadá správně potrhle - ale nijak nevkusně potrhle.

Co bude dál: Šigacu wa Kimi no Uso ve mně zanechalo příjemné pocity. Budu se těšit na další epizodu.

※ ※ ※

10) ŠIROBAKO

Stručný nástin děje: Toto anime vypráví o partě holek, které na střední škole byly členkami animátorského klubu a nyní se snaží uchytit v anime průmyslu.

Dojmy: Jelikož mám velmi ráda seriály od studia P.A. Works, zkusila jsem i toto. A podobně jako v Glasslipu, jejich počinu z letošního léta, který mě ale moc nenadchl co do příběhu, i zde jsem byla trošku zmatená. Před divákem se objevilo příliš mnoho neznámých postav najednou a já se navíc nevyznám v animaci a procesu tvorby anime, tudíž jsem občas nevěděla, co se to vůbec přede mnou na monitoru děje.

Postavy: Z pěti hlavních hrdinek v prvním díle zatím nebylo možno tři z nich řádně poznat. Světlovlasá Aoi, která je mezi nimi evidentně tou nejdůležitější, působí jako celkem pohodová postava, která se vyznačuje tím, jak šíleně zbožňuje donuty. Culíkatá Ema se v příběhu zjevovala méně než Aoi, soudím však o ní, že to nejspíš bude hodná, spíše tichá, trochu zasněná dívka.

Co bude dál: Zkusím další díl. Ale teda, očekávala jsem, že tento seriál mi osvětlí, jak zhruba by se mohlo tvořit anime (je mi jasné, že kreslené příběhy často ne zrovna odpovídají realitě). Tak doufám, že mým výsledným dojmem nebude úplný zmatek. Pokud se budu v ději ztrácet, myslím, že pro mě už nebude existovat žádný další pořádný důvod kromě hezké animace, proč bych se na Širobako dívala.

※ ※ ※

A co ty, čtenáři - sleduješ také něco z letošního podzimu? Pokud ano, jaké jsou zatím tvé dojmy?


Annika
_____________________
Zdroj obrázků: Anime-Planet.com
 


Komentáře

1 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 19. října 2014 v 19:56 | Reagovat

Zatím nic, ale chystám se na to v nejbližších dnech, jsem potěšená, že Sanzoku no Musume Ronja vypadá celkem slibně, taktéž ji mám totiž na seznamu. Hodně zvědavá jsem také na druhou sezónu Psych-passu, ale co jsem zatím slyšela, vypadá to nadějně.^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama