Je lepší ucho mít.

První dojmy: podzim 2014

12. října 2014 v 15:28 | Annika |  Anime
Začala letošní podzimní anime sezóna a mě z novinek v japonských televizích zaujalo hned deset titulů, což se mi ještě nikdy nestalo. Už jednou jsem na svém starém blogu psala podobný článek o letošní jarní sezóně, rozhodla jsem se tedy navázat.
V následném souhrnu postřehů z prvních dílů jednotlivých anime se můžete dočíst o následujících dílech:

Amagi Brilliant Park
Grisaia no Kadžicu
Inó Battle wa Ničidžó-kei no Naka de
Ókami Šódžo to Kuro Ódži
Ušinawareta Mirai o Motomete

Dalším pěti seriálům se budu věnovat v příštím článku.


1) AMAGI BRILLIANT PARK

Stručný nástin děje: Kanie Seija jde na rande do lunaparku s dívkou, kterou sotva zná a která jej k této schůzce donutila doslova násilnými prostředky. "Amagi Brilliant Park" je značně zpustlým místem. Sento Isuzu, jak se dívka jmenuje, Seiju parkem provede a ten je nesmírně zklamaný tím, jak chabě a neutěšeně působí. Když Isuzu vyslechne jeho názor, odvede hlavního hrdinu k manažerce parku Latifě, která mu tvrdí, že ona sama i všichni zaměstnanci lunaparku pochází z kouzelného světa. Požádá Seiju, aby se místo ní ujal vedení lunaparku a dokázal přilákat více zákazníků, jinak podnik zkrachuje a oni přijdou o svůj domov. Seija samozřejmě nevěří Latifě ani slovo, druhý den se však probudí se speciálními schopnostmi...

Dojmy: Pozitivní. První díl byl takový, jaký měl být - pochopila jsem hned, co se zhruba bude v příběhu dít, nikde mě nepletly žádné přílišné zmatky. A vypadá to, že by toto anime mohlo být i docela vtipné.
Líbí se mi animace, vzhled prostředí i postav, které navíc příjemně mluví. Opening mě příliš nezaujal, ending rovněž ne. U soundtracku si vybavuji, že tam byl, ale nestihla jsem si na něj vytvořit názor.

Postavy: Hlavní hrdina je namyšlený frajírek, nicméně zatím jsem neměla ani jednou chuť jej kopnout. Něco mi navíc říká, že se během seriálu dozajista bude jeho charakter vyvíjet.
Isuzu, jeho spolužačka, co jej vylákala k návštěvě Amagi Brilliant Parku, se mi zatím jevila zajímavě a příjemně.

Co bude dál: Budu pokračovat, zatím jsem spokojená.

※ ※ ※

2) GRISAIA NO KADŽICU

Stručný nástin děje: Kazami Júdži je záhadný kluk s pravděpodobně temnou minulostí hledající normální střední školu, kde by mohl studovat. Nastupuje tedy do jedné, ta však vůbec nesplňuje to, pod čím si představujeme "normální školu". Má pouze pět studentek, z nichž každá stejně jako on skrývá jakési své zlověstně zavánějící tajemství...

Dojmy: Během celého prvního dílu jsem spolu s Júdžim dostala možnost prohlédnout si kalhotky všech hlavních hrdinek. Jedna z nich dokonce odhalila svou hruď a kolem se objevila cenzura v podobě bílého zamlžení. Tohle mi vizuálně opravdu vadí. Když už je potřeba v anime ukazovat prsa, tak ať prostě jsou vidět, nebo se na to vykašlete. Ta bílá cenzura mi leze na nervy.
Existuje vlastně jen jeden jediný důvod, proč jsem se na tento seriál začala dívat - jinak totiž zřejmě nepatřím do správné cílové skupiny :-D A tím důvodem je hlavní hrdina. Namlouvá jej totiž má největší láska mezi seijú, Sakurai Takahiro. Díky jeho hlasu možná budu ochotná přetrpět i všechny ty věci, které se mně osobně moc nelíbí, ale které by mohly zaujmout (nejen) mé vrstevníky opačného pohlaví.
Avšak nehledě na všechny výhrady mě děj celkem zaujal.
Animace mě neoslovila, ale jak se dočtete dále, nebyla úplně nejhorší z toho, co jsem z podzimní sezóny viděla. Soundtrack mě upoutal, zněl pěkně. Seijú se mi zdají v pohodě až na Sakuraie Takahira, který je úžasný, a na učitelku (nevím teď, kdo ji mluví), která je špatná úplně celá.

Postavy: Nenadchnou, ale myslím, že ani celkem neurazí. Přijdou mi všechny bez výjimky trochu stereotypní, určitě se ale začnou vyvíjet. Dvě mi však začaly lézt na nervy hned poté, co se poprvé objevily, konkrétně culíkatá blondýna a učitelka. Těší mě hlavní hrdina. Nevypadá tupě ani nemastně neslaně.

Co bude dál: Dám tomu šanci. Ale pokud bude úroveň příběhu pokulhávat kvůli kalhotkám a poprsím (případně kvůli Júdžiho vypracovaným svalům, ne, já na svalovce nejsem), nezachrání to v mých očích ani Sakurai Takahiro.

※ ※ ※

3) INÓ BATTLE WA NIČIDŽÓ-KEI NO NAKA DE

Stručný nástin děje: Obyčejná střední škola a místní literární klub, čtyři obyčejné holky, jeden obyčejný kluk. Vše je obyčejné, dokud těchto pět studentů ke svému velkému údivu z ničeho nic neobdrží nadpřirozené schopnosti.
Uplyne však půlrok a členové literárního kroužku stále vlastní svou speciální moc, aniž by ji k něčemu pořádnému využili. Obyčejný školní život jde dál, jako by se nic nestalo. Proč tedy své schopnosti obdrželi?

Dojmy: Vypadá to jako docela zajímavá a vtipná šílenost. První díl mě zaujal.
Animace mi ze všech pěti anime v tomto článku přišla zhruba druhá až třetí nejlepší. Líbí se mi i hlasy postav, obzvláště mě těší, že stříbrovlasou Hatoko namlouvá Hajami Saori, má oblíbená seijú. Na opening i na ending jsem již zapomněla, asi mě tím pádem moc nezaujaly.

Postavy: Andó Džurai (našla jsem i přepis "July", tak nevím, co z toho je správně), jediný muž v literárním klubu, mezi všemi děvčaty vyniká svou praštěností. Docela mi je právě ona praštěnost sympatická, doufám, že časem nezačne být nanervylezoucí. Všechny čtyři ostatní dívky se mi zatím rovněž líbí až na jednu z nich, která je mezi nimi asi tou nejdůležitější, Kanzaki Tomojo - působí na mě jako typická nezáživná dívčí anime hrdinka. Třeba se ale ještě nějak vyvine, přeci jen jsem viděla teprve první díl.

Co bude dál: Jsem zvědavá, co z toho ještě vznikne. Dávám zelenou.

※ ※ ※

4) ÓKAMI ŠÓDŽO TO KURO ÓDŽI

Stručný nástin děje: Šinohara Erika nastupuje na novou střední školu. Přichází však do třídy pozdě a kolektiv se mezitím již stihl rozskupinkovat. Nakonec se tedy zoufalá z osamělosti spřátelí se dvěma načančanými barbínami, které dokážou hovořit snad jenom o svých klucích. Erika se bojí, že by jí mohly pohrdnout, proto, ač je nezadaná a nikdy s nikým nechodila, začne si vymýšlet historky o svém imaginárním příteli. Její kamarádky však brzy pojmou podezření, že si vymýšlí, proto Erika vyfotí na ulici neznámého krasavce a tvrdí jim, že právě tento chlapec je jejím přítelem. Poté však zjistí, že Sata Kjója, onen pohledný kluk, chodí na stejnou školu. Erika jej tedy po jedné nepříjemné příhodě požádá, aby předstíral, že s ní chodí. Kjója souhlasí, ale obratem požaduje po Erice, aby se k ní za to mohl chovat jako k psovi.

Dojmy: Jsou dobrá šódžo anime a blbá šódžo anime. Zatím nevím, kam toto zařadit. Hlavní hrdinka je klasicky pitomá, ale vtipně pitomá a to je to nejdůležitější.
Stejně jako u Grisaia no Kadžicu je mým hlavním důvodem, proč jsem se pustila do tohoto anime, to, že zde vystupuje Sakurai Takahiro, tentokrát v roli "černého prince" Kjóji. Kjója je docela vtipná postava, líbí se mi, jak rychle střídá masky sladkého hocha a sadisty. Trochu mi připomíná Usuie Takumiho z Kaičó wa Maid-sama, avšak mnohem, mnohem zákeřnějšího. A i trochu míň sympatického.
Opening ani ending mě nenadchl, ale nebylo to tak zlé. Soundtrack si nevybavuji. Postavy mají dobré hlasy. A animace se mi celkem líbí až na pár sice originálních, ale rušivých prvků.

Co bude dál: Myslím si, že toto anime bude přihlouplé, ale zároveň i legrační. Zatím jsem odhodlaná sledovat dál, už jen kvůli Tomu-jehož-jméno-tu-pořád-opakuji.

※ ※ ※

5) UŠINAWARETA MIRAI O MOTOMETE

Stručný nástin děje: Po pravdě řečeno, kdybych nečetla anotaci, vůbec bych netušila, o co v tomto anime jde. Nicméně i přes přečtení mi to úplně nedošlo. Trochu se proto bojím děj popsat. Doporučuji raději podívat se na nějaký portál o anime, kde bude vše popsáno lépe než v tomto článku.
Hlavní roli zde hraje astronomický klub na jedné střední škole. Z jakéhosi důvodu, který nechápu, však jeho členové obchází po škole a řeší konflikty mezi studenty. V blízké době má také nejspíš vypuknout školní festival. Epizoda nakonec končí podivným zvratem, který však je vzápětí popřen scénou, jejíž účel jsem nepochopila. V této scéně mimo jiné také školou otřese obrovská rána a když astronomický klub vyběhne o patro výš zjistit, co se stalo, najde vše rozházené a za rohem chodby hlavní hrdina uvidí ležet záhadnou nahou stříbrovlásku...

Dojmy: Jak bystrý čtenář dozajista pochopil, můj hlavní dojem je jeden velký zmatek. Ničemu nerozumím. A ani mě to nebavilo, ani děj, ani postavy. Asi v půlce dílu jsem začala mít krizi a přestala sledovat titulky. Pak jsem se ze všech sil přinutila je znovu číst, ale o nic víc mi to už pak zábavnější nepřišlo.
Animace mi přijde hrozná, postavy škaredé; obzvlášť hlavní hrdina Só vypadá, jako by se už měsíc nemyl a nepral si uniformu. Dívky mi nepřijdou o nic pohlednější. Co mi ale právě na nich vadí, jsou jejich naprosto nepřirozené hlasy. Normálně mě to tolik netrápí, vždyť děvčata v anime jsou běžně namlouvány takovými těmi deformovanými hlásky jako konipásky, zde mě to ale iritovalo. Asi tím, že když už se mi nelíbily vzhledově, chtěla jsem si aspoň užít jejich hlasy. A ono nic. Sóův hlas mě rovněž zrovna nenadchl. A ani jsem si nevšimla, jestli tam vůbec byl nějaký soundtrack.

Postavy: Só se tváří jako takový ten "typický obyčejný středoškolák". S hlavní hrdinkou, jejíž jméno už jsem stihla zapomenout, jej poutá přátelství již od dětství, které je však jen jednostranné. Úplně, ale úplně stejný scénář jako v anime Koi to Senkjo to Chocolate, které jsem viděla před dvěma lety. Ostatní dvě dívčí hrdinky a jednoho hrdinu si zatím netroufám soudit. Nepůsobí ale na mě nijak extra úžasně. Mimochodem, vidím to tak, že během anime se vztahy vyvinou tak, že kolem Sóa se vytvoří harém. Ten druhý kluk, napůl Američan, jestli jsem to správně pochopila, má totiž nějakou svoji lásku v rodné zemi, tudíž zbývá už jen jedna "volná" mužská postava.

Co bude dál: Nevidím to dobře. Nicméně zaujal mě onen zmiňovaný překvapivý zvrat. Podívám se na druhý díl, abych zjistila, jak to teda dopadne a jestli se už případně objeví nějaká zápletka. Myslím si však, že toto anime až do konce sledovat nebudu. Už jen proto, že se na něj nedá dívat z hlediska vizuálního.

※ ※ ※

V příštím díle se objeví tato anime:

Akacuki no Jona
Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works
Sanzoku no Musume Ronja
Šigacu wa Kimi no Uso
Širobako


Annika

_____________________
Zdroj obrázků: Anime-Planet.com
 


Komentáře

1 Gwendolyn Gwendolyn | E-mail | Web | 12. října 2014 v 16:16 | Reagovat

ÓKAMI ŠÓDŽO TO KURO ÓDŽI - Na to by som sa možno mohla pozrieť. Ale len tak na oddych. Pretože presne takýto typ anime potrebujem na nudné večere! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama